Pompy spożywcze krzywkowe

Przykładowe aplikacje

Zastosowania pomp krzywkowych - przemysł spożywczyPRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Higieniczne wykonanie, w połączeniu z delikatnym przetłaczaniem produktów o różnej lepkości. Pompy krzywkowe mogą tłoczyć ciecze o zawartości ciał stałych miękkich jak i twardych. Ograniczono do minimum efekt spieniania czy ścinania medium. Możliwe są następujące zastosowania:

FARMACJA

Pompy krzywkowe oferują najwyższą czystość w procesie i podczas czyszczenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej niskowęglowej, polerowanie od 0,6 μm oraz specjalna konstrukcja krzywek i uszczelnień zapewnia bezkompromisową higienę.

PRZEMYSŁ KOSMETYCZNY

Zastosowania pomp krzywkowych - przemysl kosmetycznyWysokie wymagania higieniczne oraz duże obciążenie pracą oraz kontakt z agresywnymi mediami powodują że wybór pomp krzywkowych staje się naturalnym i opłacalnym. Wysoka żywotność pomp krzywkowych oraz niskie koszty eksploatacji i łatwość czyszczenia to klucz do ich sukcesu.

Pompy krzywkowe TRA20

Pompy serii TRA20 są wyporowymi pompami rotacyjnymi, gdzie przepływ cieczy wymuszony jest zmianą przestrzenie pomiędzy wirującymi w przeciwnych kierunkach rotorami a nieruchomą głowicą. W pierwszym etapie oddalające się od siebie krzywki zwiększają przestrzeń pomiędzy sobą co tworzy możliwość napływu cieczy do pompy. Następnie ciecz przenoszona jest w kieszeniach powstałych pomiędzy ramionami krzywek. Po wykonaniu obrotu o 180 stopni krzywki zaczynają zbliżać się do siebie co powoduje zmniejszenie przestrzenie pomiędzy nimi co z kolei wymusza wypływ przenoszonej cieczy na zewnątrz pompy.

Budowa pompy TRA20

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20 - budowa
(kliknij na obraz, aby powiększyć)

Dane techniczne pompy krzywkowej TRA20

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20 - dane techniczne

dane techniczne
(kliknij miniaturę tabeli aby powiększyć)

 

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20 - wymiary

wymiary
(kliknij miniaturę tabeli aby powiększyć)

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20 - pozycje pracy i przyłącza

pozycje pracy i przyłącza
(kliknij miniaturę tabeli aby powiększyć)

Pompa krzywkowa Wright Pump TRA20

zobacz: Pompy wyporowe TRA20 dokumentacja techniczno-ruchowa

 

© All-Pumps     |   zastrzeżenia   |   webmaster: it@all-pumps.pl